Çevrenize baktığınızda sürekli insanlar birşeyler ister,söylenip durur haldedirler.Ama eyleme dökmek için bir türlü harekete geçmezler.Paulo Coelho‘nun Zahir kitabında çok sevdiğim bir kesit vardır.Aynı bu düşündüklerimin kağıda yansıması gibi..

“İnsanlar hiç tatmin olmazlar.Ellerindeki azsa,daha fazlasını isterler.Ellerindeki çoksa,daha da çoğunu isterler.Daha da çoğunu elde ettiklerinde ise,keşke azla mutlu olabilseydik derler,ama bu yönde küçücük bir çaba bile harcayamazlar.”

Bir mini deftere okumak istediğiniz kitapları,dinlemek istediğiniz albümleri,izlemek istediğiniz sinema yada tiyatro isimlerini,görmek istediğiniz yerleri,denemek istediğiniz tatları,gitmek istediğiniz kurs/kurslar,öğrenmek istediğiniz dilleri…Kendi ilgi alanlarınıza göre uzayıp gidebilir bu liste.”Keşke” yapsaydım, etseydimleriniz kalmasın.Mesela ben okuduğum mesleğimi icra ettiğim halde , içimde ukte kalmaması için 3. üniversiteme başladım.Çeşitli kurslara gittim,hala da listem de sıralı olanlar var 🙂  Haftanın son günü,alın elinize çayını/kahvenizi (bu aralar papatya çayına takmış durumdayım=önerilir 🙂 ), alın bir defter,not kağıdı v.s  Sorun kendinize: ” İstediğim neler var ? neleri yapamadım ? yapmaya fırsatım olmadı ?  ”

Kendinize vakit ayırın gerçekten faydasını göreceksiniz.

Hedeflerinizi tamamlamanız dileklerimle 🙂