Minimalizm hayatımın çoğu yerine etki etmeye devam ettikçe daha da rahatladığımı fark ediyorum.Evlenince evin her yerinde düzen kurmaya çalışıyorum.Fazladan ihtiyacım olmayan çoğu eşyayı almamaya özen gösteriyorum.Ürünleri bitirmeden yenilerini almamaya çalışıyorum.

*Mutfak: Mutfakta paketli yiyecekler,bakliyatlar,tatlı malzemeleri gibi ürünleri bitirmeden almıyorum. Kullanmadığım el araç ve gereçlerine yer yok. genel olarak da her şey bir düzene göre yerleştirilmiş durumda.Galiba düzeni mutfakta aşırı seviyorum.Yükselenim ya da burcum başak burcu da değil ama 🙂 Yemek takımları, bardaklar,çatal bıçaklar,masa örtüleri,tepsiler bir aradalar.

Buzdolabı , sanırım düzenlemeyi en sevdiğim yer.Baharatların geri kalan kısmı,bakliyatlar saklama kaplarında  ya da kavanozlarda duruyor.Sebzeler sebzelik kısmında düzenleyicilerin içindeler.

*Banyo: Banyo dolabımın altında da kullandığım temizlik malzemeleri ve deterjanlar düzenleyicilerde. Çünkü aksalar dahi dolabım batmıyor,kabı yıkıyorum ve tertemiz her yer  🙂

*Evin Ivır Zıvır Dolabı: Her evde böyle bir köşe eminim  vardır 🙂 Bizim evde de burada her şey içleri şeffaf büyük kapaklı saklama kaplarında duruyor.Kullanılmayan ayakkabılar şeffaf ayakkabı kutularında,istediğimize göre bakıp alabiliyoruz.

Evin salon ve yatak odası kısmında da aynı düzen hakim.takılarım ve makyaj malzemelerim minimal olduğundan az yer kapıyorlar.Ahşap kutularda duruyorlar.Nevresimler ve havlular birer raftalar.

Gün geçtikçe de azaltmaya çalışıyorum.